Su kaçağı tespiti, Tıkanıklık Açma, Kombi Tamiri Firması
Size Bir Telefon Kadar Yakınız!
0212 656 21 67
0532 133 37 62
teknik@sukacaklaritespit.com
Mail Adresimiz
Site İçi Arama
uzman tesisat

Sıhhi Su Tesisat ve Onarımı / Bakımı

Sıhhi Su Tesisatı Onarımı

Su tesisat borularından, musluklardan, lavabo altındaki vidric borudan ve su tesisatınızın diğer bağlantı yerlerinden gelen sızıntılar, damlalar mülkünüz için önemli bir su kaybı kaynağıdır.

Ciddi kurumların araştırmaları neticesinde bahsi geçen yerlerden gelen ve yanlış sıhhi tesisat projesi kaynaklı su sızıntısı nedeniyle yılda 100 metreküp-1000 metreküp su kaybına neden olabileceği belirtilmiştir. Şayet acil müdahale, yani tamiratı gerçekleştirilmezse, çok daha ciddi hasarlara neden olabilir. Su sızıntısı tespit edilir edilmez Su Kaçağı Bulma ve Tespiti ardından Su Kaçağı Tamiri/Onarımı önemlidir.

Mülkünüzde, yani evinizde veya işyerinizde bir su sızıntısı tespit ettiğinizde, daha ağır bir hasarı önlemek ve ilerideki dönemlerde paradan tasarruf etmek için en kısa sürede Sıhhi Su Tesisatını tamir ettirmek son derece önemlidir. En pratik çözüm; Su Kaçağı Tespit ve Sıhhi Su Tesisat Tamiri/Onarımı konusunda uzmanlaşmış, tecrübe sahibi profesyonel bir firmanın çağırılmasıdır.

Sıklıkla karşılaşılan Sıhhi Su Tesisat sızıntıları; Küvetler ve duş/duşakabin, lavabo, tuvalet ve kanalizasyon, tuvalet oturak çevresi ve ayrıca mekanın zemindeki giderleridir. Genellikle; vanalardaki ve musluklardaki yine lavabo altındaki vidric borulardaki damlamalar, sızıntılar ve kaçaklar gözle rahatlıkla görülebilir ve müdahalesi kolaydır. Fakat birçok Sıhhi Su Tesisat Kaçakları yerin altında, duvarların içerisinde veya zeminin altındadır. Bu sebepten ötürü uzun zaman boyunca hatta yıllarca mülk sahipleri sızıntının / kaçağın farkına varamamakta, farkında olsa dahi kaynağı tespit edememektedir.

Herhangi bir zamanda yukarıda belirttiğimiz gizli Sıhhi Su Tesisat Kaçakları ve sızıntılarıyla karşılaşabilirsiniz. Göz ve temas ile bir kaçak veya su sızıntısı belirtisi yoksa ancak bir su kaçağınız olduğundan şüpheleniyorsanız, su tesisat kaçağınızın olup olmadığını saptamanın en kolay yolu su sayacını kullanmaktır.

CİHAZ OLMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR ?
Sıhhi Sıhhi Su tesisatı tamiri/onarımı yapmadan önce kendi kendinize kaçağı tespit için birkaç basit adım:

-Su kullanan tüm cihazları, vanaları ve muslukları kapatın
-Su sayacındaki tüketim miktarı numarasını kayıt altına alın, 3-5 saat bekleyin. Bu süre içerisinde ASLA su kullanmayın
-Süre tamamlandıktan sonra su sayacındaki tüketim miktarı numarasını kontrol edin Sayı artmışsa maalesef bir su kaçağına sahipsiniz.

Bir su kaçağı ve sızıntının farkına varsanız dahi kesin yerini bilemeyebilirsiniz. Su kaçağını ve sızıntıyı bulmak istiyorsanız tuvalet muslukları, sifon dibi, yine sifonun tuvalete akan kısımları, mutfak ve banyo lavabolarının altı, duşunuzun ve küvetinizin içleri, kenarları kontrol etmeniz gereken yerlerdir.(Sifon ve tuvalet musluklarıyla lavabo altları genelde su kaçaklarının gerçekleştiği noktalardır)

Bunların yanı sıra şofben etrafında ve çamaşır makinesinin hortumlarında da sızıntı ve su kaçaklarını kontrol etmeniz gerekir. Saklı sıhhi su tesisat kaçakları/sızıntıları için de dış boruları ve sayaç çevresini kontrol edin.

Yine kombinin su çektiği borular da (gizli/açık) kaçakların ve sızıntıların gerçekleştiği yerlerdir. En önemli emaresi tesisatın geçtiği yerde ciddi manada renk değişimine neden olmasıdır.

Bir su kaçağından ve sızıntıdan şüpheleniyorsanız; fakat nereden kaynaklandığını tespit edemiyorsanız, Firmamız Uzman tesisat bu konuca size yardımcı olmaya hazırdır. Tüm ustalarımız ve su tesisatçılarımız su kaçağı tespiti ve onarımı konusunda tecrübelidirler. Mülk sahiplerini, çok sık görülen vakalardan bazıları için çeşitli Su kaçak/onarım seçenekleri konusunda bilgilendirebilir, Su tesisat onarımınızı özenli dikkatli ve profesyonel cihazlarla yapabiliriz.

Su Tesisatı Fiyat Listesi
Uzman Tesisat Su Tesisat Kaçağı Tamir/Onarım Hizmetleri ve Fiyatları / Ücretleri :

Kanalizasyon ve Sızıntıları : taban fiyatı/ücreti .'dir. Değişkenlik gösterebilir

Sıhhi Tesisat Sızıntıları – Kaçakları Tespiti : Sorun tespit fiyatı/ücreti.'dir.

Boru Kaçaklarının/Sızıntılarının Tamiri/Onarımı: Fiyat l.'dir. Sızıntının oluştuğu yere göre değişkenlik gösterebilir.

Kanalizasyon ve Drenaj tıkanıklığı : Ana hatlardaki tıkanıklıkların hepsi için fiyat den başlamaktadır.

Lavabo, Süzgeç, Mutfak, Duş ve Duşakabin tıkanıklığı : Bağcılar ve Güneşli konumları için fiyat l.'dir. Çevre ilçeler için .'dir. Arızaya göre değişkenlik gösterebilir.

Döşeme/Zemin altı kaçak/sızıntı tespiti : Dublex, triplex ve katlı işyerleri için değişkenlik gösterebilir.

Su Tesisat Kaçağı Onarım / onarım Seçenekleri : Demontajlı, Kırımlı, Montajlı, sadece onarım veya anahtar teslim. Fiyat değişkenlik gösterecektir lütfen Keşifli fiyat alınız.Sahte tesisatçı internet sitelerini nasıl anlarız?

Neden uzman Tesisat?

Bize Ulaşmak İçin:
Tel: 0212 656 2167
Gsm: 0532 587 1203
Gsm / WhatsApp: 0532 133 3762

Bize Ulaşın
Tel : 0212 656 21 67
Gsm : 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp : 0532 133 37 62
Adres Bilgilerimiz
Kirazlı Mah. Asmalı Sok. No:5/B Bağcılar / İstanbul
Tel: 0212 656 21 67
Gsm: 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp: 0532 133 37 62
Uzman Tesisat Maps
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
Tüm hakları saklıdır © 2020 Uzman Tesisat