Su kaçağı tespiti, Tıkanıklık Açma, Kombi Tamiri Firması
Size Bir Telefon Kadar Yakınız!
0212 656 21 67
0532 133 37 62
teknik@sukacaklaritespit.com
Mail Adresimiz
Site İçi Arama
uzman tesisat

Petek Temizleme ve Bakım

PETEK TEMİZLEME / BAKIMI NEDİR?

Ev içerisindeki toz, akarlar ve suyun içerisindeki kirecin zamanla katranlaşması neticesinde peteklerde tıkanmalar başlar. Bu tıkanmaların en belirgin özelliği peteklerin kendini tam manasıyla ısıtamaması sebebiyle oda sıcaklıklarında düşüş ve bu düşüşten kaynaklı kombinin daha çok aktif olması ve neticede faturaların yükselmesidir. Aynı zamanda soluduğunuz havanın da kirlenmesine neden olan petek tıkanıklıklarının açılması işlemine petek temizliği denir.

PETEKLERİNİZİN KİRLENDİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ ? PETEKLERİN BAKIMA İHTİYACI OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?
Elinizi peteklere tuttuğunuzda ısınmayan bölgelerin oluştuğunu fark edersiniz.
Özellikle peteklerin üst kısımları veya alt kısımları yeterli derecede ısınmaz.
Musluklardan gelen su miktarı azalır.
Peteklerden koyu renkli pis su gelir.
Kombiniz çok gürültülü çalışmaya başlar.
Sıcak su dalgalı biçimde gelir yani düzensizdir. Isınır soğur, ılınır, ısınır, soğur.
Yerden ısıtma varsa bölgesel olarak ısınma sorunları başlar.
Kombiye en uzak petek ısınmaz.

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMI NE İŞE YARAR? İŞE YARIYOR MU?
Kısa aralıklarla dahi (3-6 ay) gerçekleştireceğiniz petek temizlenmeli esnasında çıkan kirli suyun (genelde simsiyah) rengini gördüğünüzde ve petek temizleme sonrası düşen faturalara nazaran daha iyi ısındığınıza şahit olduğunuzda bu soruya cevabı siz kendiniz vereceksiniz.

Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde “petek temizliği yoktur, kombi ve peteklerin bakıma ihtiyacı yoktur” benzeri videolar ve yazılar gözlemliyoruz. Bu tamamen dezenformasyondur. Ters ve marjinal çıkışlar ile popüler olmaya çalışan bu kişiler, tüketicileri aldatarak sırf birkaç beğeni ve etkileşim için onların zarar görmelerine neden oluyor. Petek ve Kombi temizliği / bakımı elzemdir. İhmal edildiği takdirde maddi kayıplara neden olmaktadır. Hatta doğalgazı ithal ettiğimiz düşünülürse tamamen “Milli Servet” i israf etmektir.

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMI YAPILMAZSA NE OLUR? PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMADIĞIMDA NE GİBİ SORUNLARLA KARŞILAŞIRIM? PETEK TEMİZLİĞİ YAPILMALI MI?

Petek temizliği yapılmalı mı? Sorusunu sormak yerine bir çaydanlık suyu her gün ısıtıp soğutmanızı ve bir süre sonra renginde kıvamında değişiklikleri gözlemlemenizi istiyoruz. Kesinlikle bu sorunun cevabı bu deneyde gizli.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, şayet düzenli petek temizliği yapmaz veya yaptırmazsanız zamanla faturalarınız yükselecektir. Bunun yanında daha az ısınacaksınız. Toz, kir ve akarlardan ötürü kirlenen odanın havası kuru, kirli bir ortam meydana getirirken çeşitli alerjik rahatsızlıklara neden olacaktır. Alerjik bünyeler için ise çok daha riskli bir ortam oluşturmuş olursunuz. Özellikle çocuklarda astım vb. rahatsızlıklara neden olabilir. Ayrıca Peteklerinizin, tesisatınızın ve devamlı kirli suyu devirdaim eden kombinizin ve içerisindeki parçaların da ömrünü kısaltmış olursunuz. Zamanla gerçekten yüksek maliyetli arızalar meydana gelebilir.

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMI KAÇ PARA? KAÇ LİRA? NE KADAR?
Çok yüksek bir maliyeti olmayan petek temizliği genelde kombi temizliği ile beraber gerçekleştirilir.
Uzman tesisat olarak piyasanın en eski firması olmamıza rağmen fiyatlarımızı her kesime ulaşabilmek adına her daim uygun ve ucuz tutmaktayız.
Petek ve Kombi Temizleme bakım fiyatımız;

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMI NASIL YAPILIR? EVDE PETEK TEMİZLKİĞİ NASIL YAPILIR?
Yukarda da açıkladığımız gibi petek temizliği ve bakımı genelde kombi ile beraber yapılır. İnternetteki makalelerde, görsellerde ve video paylaşım sitelerinde görmüş olduğunuz “evde petek temizliği nasıl yapılır” başlığı ile verilen bilgiler gerçek olmakla beraber, esasında çok da sağlıklı sonuçlar vermemektedir. Bunu, evde veya işyerlerinde deneyen kişilerin daha sonra yaşadıkları mağduriyetlerden tecrübe etmiş durumdayız. Bu iş gerçekten uzmanlık ve titizlik gerektiren bir iştir. Aksi takdirde gerçekten çok büyük hasar / maliyet yaratabilecek mağduriyetlere neden olmaktadır.

Uzman tesisat olarak özel cihazlarımız ve eğitimli, profesyonel ustalarımızla mülkünüzü ziyaret ederek, mülkünüzde herhangi bir kirlenme veya zarar oluşturmadan petek temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Özel petek temizleme cihazımız ve petek temizleme ilaçlarımızla tesisatınıza müdahale ederek gerekli bakımı sağlarız. BURAYA TEMİZLEME İŞLEMİ DETAYLICA ANLATILABİLİR Çıkan kirli suyu ve tortuları gördüğünüzde (Şayet daha önce kendiniz petek temizleme yaptıysanız) çok şaşıracaksınız. Ayrıca petek kombi temizleme ve bakım ücretimizi yukarda belirttik. Sizce daha az performans alacağınız, yorulacağınız ve cihazlarınızı riske attığınız evde petek temizleme yöntemlerine değer mi?

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMI NE KADAR SÜREDE YAPILMALI?
Petek temizliği ve bakımının periyodik süresi her sene veya en geç 2 yılda bir şeklindedir. Fakat bu yaşamış olduğunuz şehire göre de değişkenlik gösterebilir. Önemli olan bir husus; Şayet kömürlü yakıt kullanımından sonra doğalgaza geçiş yapıldıysa acil bir biçimde petek temizleme ve bakımı yapılmalıdır.

PETEK TEMİZLİĞİ / BAKIMININ FAYDALARI / YARARLARI NEDİR?
Kombi termostatı çabuk soğumayan sudan ötürü ateşlemeyi daha az çalıştıracak ve faturalarınız düşük gelecek.
Eviniz, işyeriniz kısaca mülkünüz daha iyi ısınacak, faturaya ödediğiniz paranın karşılığını alacaksınız.
Kombiye uzak olan arka odalar diye tabir edilen yerler de kombiye yakın odalar kadar ısınacak, evinizin ısı stabil kalacak.
Kombinizin ömrünü uzatacaksınız, özellikle pompa daha az kirlenecek ve uzun ömürlü olacak.
Kombiniz daha sessiz çalışacaktır.
Uzman tesisatın petekleri temizlemek için kullandığı özel formüllü ilaçlar sayesinde petekleriniz paslanmayacak.

Sahte tesisatçı internet sitelerini nasıl anlarız?

Bize Ulaşın
Tel : 0212 656 21 67
Gsm : 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp : 0532 133 37 62
Adres Bilgilerimiz
Kirazlı Mah. Asmalı Sok. No:5/B Bağcılar / İstanbul
Tel: 0212 656 21 67
Gsm: 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp: 0532 133 37 62
Uzman Tesisat Maps
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
Tüm hakları saklıdır © 2020 Uzman Tesisat