Su kaçağı tespiti, Tıkanıklık Açma, Kombi Tamiri Firması
Size Bir Telefon Kadar Yakınız!
0212 656 21 67
0532 133 37 62
teknik@sukacaklaritespit.com
Mail Adresimiz
Site İçi Arama
uzman tesisat

İnternette Sahte Servisleri ve Tesisatçıları Nasıl Anlarız?

İNTERNETTE SAHTE WEB SİTELERİNİ SERVİSLERİ USTA VE TESİSATÇILARI NASIL ANLARIZ?

Hepinizin malumu internette “Su Kaçağı Tespiti”, “Su tesisatçısı”, Kombi Ustası”, “Sıhhi Su Tesisatçısı” vb. isimlerle insanları kandıran, dolandıran ve aldatanların haberlerini okuyor ve izliyoruz. İnternet üzerinden Kredi kartı dolandırıcılığı, fishing, hesaplarınız boşaltılması, kişisel bilgilerin çalınması vb. olayların yanı sıra, en tehlikelisi de mahreminiz olan evinize, işyerinize kısaca mülkünüze, usta ve servis diye soktuğunuz kişilerin art niyetli biçimde keşif yapması ve daha sonra mülkünüzde istenmeyen (hırsızlık, taciz vb.) hadiselerle karşılaşmanızdır.

İşte bu tip hadiseleri engellemek ve sizlerin zarar görmesini önlemek amacıyla bilişim uzmanları ile de yaptığımız istişare neticesinde elde ettiğimiz veriler ışığında dikkat etmeniz gerekenler;

- HTTPS:
Web sitesinin başında “http:” YERİNE “https:” yazmalı. Bu, ziyaret ettiğiniz web sitesinin güvenlik sertifikalarına uyumlu bir site olduğunun işaretidir.

- SABİT HAT:
Ziyaret ettiğiniz sitede sabit hat bir telefon numarası yerleşik düzende hizmet veren bir servis olduğunu gösterir.

- DÜKKAN GÖRSELİNDE WEB SİTESİ:
Sitede dükkan görseli olması yetmez. Firma ismi ve ziyaret ettiğiniz sitenin adresinin dükkanın tabelasında veya vitrininde yazıyor olması gerekir. (photoshop olmadığından emin olun, zaten kesinlikle hata izleri belli olur ve dikkatli gözler kaçırmaz)

- ÇALIŞANLARIN GÖRSELİ VE KIYAFETLERİ:

Sitede personellerin teşhir edildiği bir bölüm olmalı ve orada çalışanlar üzerindeki iş başılarda firma isminin veya web sitesinin yazılı olması gerekir.

- GOOGLE HARİTALARDA İŞLETME ADRESİ VE GÖRSELİ:

Firmayı ismi ve ilçesiyle beraber Google’da aratınca Google işletmeler haritalarında firmayı bulabilmeniz lazım ve web sitelerindeki yazan adres ve telefon numaraları örtüşmeli. Google firma adreslerine “güvenlik kodu” gönderdiği için kimse sahte firma açamaz ve firmayı taklit edemez.

- HAKKIMIZDA KISMI:

Ziyaret ettiğiniz site “hakkımızda” veya “biz kimiz” şeklinde bir kısım olmalı. Oradan firmanın geçmişi ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz. Bu firmanın ciddiyetini ve özenini gösterir

- SOSYAL MEDYA:

Firmanın aktif sosyal medya hesapları incelenmeli. Yorumlar ve beğeniler gözlenmeli. Yorumlara açık bir biçimde paylaşım yapmak firmanın özgüvenini gösterir. Yorumlara kapalı paylaşımlar ise şüphe uyandırır.

En çok suistimal edilen Su Sıhhi Tesisat sektöründe özellikle de “Su Kaçağı Tespiti”, “Su tesisatçısı”, “Kombi Ustası” vb. ifadelerle insanları kandıran haysiyet yoksunu şahıslardan nasıl korunabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarız faydası olmuştur.

Neden uzman Tesisat?
hakkımızda
personel

Bize Ulaşın
Tel : 0212 656 21 67
Gsm : 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp : 0532 133 37 62
Adres Bilgilerimiz
Kirazlı Mah. Asmalı Sok. No:5/B Bağcılar / İstanbul
Tel: 0212 656 21 67
Gsm: 0532 587 12 03
Gsm / WhatsApp: 0532 133 37 62
Uzman Tesisat Maps
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
  • Uzman Tesisat Sosyal Medya
Tüm hakları saklıdır © 2020 Uzman Tesisat